چکار کنیم صورتمان چاق شود

(چکار کنیم صورتمان چاق شود) [چکار کنیم صورتمان چاق شود]

چکار کنیم صورتمان چاق شود چکار کنیم هنگام رژیم صورتمان لاغر نشود کارنامه نفرات برتر کارشناسی ارشد با پوست چرب خود چه کنيم؟ صور اکبر طیز عکسهای مریم وطن پور آموزش بدنسازی و تغییر سایز برای همه همه چیز درباره آموزش آرایشگری زنانه

(چکار کنیم صورتمان چاق شود)

»چکار کنیم صورتمان چاق شود..

طور علمی هیچ محصولی نمی تواند قسمتی از بدن را بطور موضعی چاق یا لاغر کند ولی بطور غیرعلمی دقیقا 196 محصول چاقی و لاغری موضعی در بازار موجود هست که یا اصلا موثر نیستند و یا اندک تاثیرشان هم موقتیست .
حالا شما دقیقا می خواید صورتتون لاغر بشه یا چاق ؟! روش بدون عارضه برای ” برای چاقی صورت ” خیلی مفهوم نیست
اگر صورتتون چاقه و می خواید لاغر بشه این متن زیر رو بخونید . شاید موثر نباشه اما انجامش لااقل ضررخاصی به شما نخواهد زد
وقتی یک آدم جدید را ملاقات میکنید یا یک دوست قدیمی را دوباره می بینید اولین چـیـزی کــه بــه نـظرتان می رسد
چیسـت؟ اکثـر مـا روی قــیافه فرد تمرکز می کنیم و افراد را معمولاً از بالا به پایین برانداز می کنیم. و برحسب آنـچه که
مـی بـینیم واکنش می دهیـم. پـس طبـیـعی اسـت که اگر صورت و گردنتان لاغر باشد، حتی اگر اندامتان چندان ایـدآل
هم نباشد، از نظر بینـنده لاغر و متـناسب بـه نـظر خـواهید رسید. خودتان هم این را خوب حس می کنید. دلیل آن این
اسـت: کـم کـردن حتی یـک کیـلو از وزنتـان، بیشتر از اینکه خـود را روی سـایـز دور کـمرتـان نشـان دهـد، تـاثـیـر بسـیار زیـادی روی صـورتـتان خـواهد داشـت. پـس احـتمالاً دوست دارید بدانید که بهترین راه برای کم کردن وزن صورت و لاغر کردن آن چیست.
از نظر علمی لاغر کردن یک قسمت خاص از بدن غیرممکن است، اما اکثر افراد وقتی وزن کم می کنند، اول در صورتشان مشخص می شود. 6 نکته ای که در این مقاله برای شما گرد آورده ایم با کاهش اضافه وزن ناشی از آب بدن، در این زمینه به شما کمک می کند. استفاده از این تکنیک ها موجب می شود صورتی لاغرتر و متناسب تر داشته باشید. پس تا آخر با ما همراه باشید.
قدم اول: روزانه حداقل نه لیوان آب بنوشید.
این مرحله جزء مهمترین قدم ها برای رسیدن به هدفتان است، چون اگر به اندازه کافی آب ننوشید، بدن شما به وضعیت حفظ و تثبیت آب می رسد. در این وضعیت بدن تصور می کند که در یک کویر بی آب گیر کرده است و هر مایعی که در خود دارد را حفظ میکند. در نتیجه، بدنتان باد می کند. به وضوح خواهید دید که صورتتان پف می کند و این باد کردگی را در دست ها و پاهایتان هم حس می کنید. پس تا می توانید آب بنوشید. اگر از خوردن آب معمولی خسته شده اید، کمی لیمو در آن بچکانید. سایر نوشیدنی ها (چای، قهوه، سودا، و آبمیوه) هم جزء مایعات مصرفی شما به حساب می آیند ولی چون حاوی کالری هستند، از فواید آنها کم می کند. هیچ چیز به اندازه همان آب معمولی پرفایده و سالم نیست.
قدم دوم: روزانه حداقل سه وعده از میوه جات و سه وعده از سبزیجات استفاده کنید.
با خوردن میوه جات و سبزیجات هم می توانید به بدنتان آب برسانید، چون این مواد غذایی سرشار از آن هستند. علاوه بر این، میوه جات و سبزیجات سرشار از فیبر میباشند که باعث می شود شما احساس سیری کنید و کمتر به سراغ تنقلات پرکالری بروید. به جای اینکه یک ظرف شکلات روی میزتان بگذارید، بهتر است یک ظرف هویج را تمیز کرده و کنار دستتان بگذارید. برخی عقیده دارند که میوه آنها را چاق میکند چون حاوی مقدار زیادی قند هستند. اگر شما هم چنین عقیده ای دارید، کاملاً در اشتباهید.
قدم سوم: مصرف کلسیم خود را بالا ببرید.
تحقیقات بسیاری نشان می دهد که مصرف حداقل 1200 میلیگرم کلسیم (از منابع غذایی، به ویژه لبنیات) روزانه به از بین بردن چربی های بدن کمک شایانی می نماید. طبق یک تحقیق خاص مشخص شد خانم هایی که کلسیم بیشتری را از طریق مکمل استفاده می کردند، کمتر دچار علائم دوران یائسگی شدند. ماست و پنیر می تواند تنقلات خوبی برای شما باشد و یادتان باشد خیلی سراغ انوع بدون چربی لبنیات نروید، کمی چربی باعث می شود که بیشتر احساس سیری کنید و دیرتر گرسنه تان شود.
قدم چهارم: هر روز 250 کالری از مصرفتان کم کنید و 250 کالری بسوزانید.
نیم کیلو چربی حاوی 3500 کالری است، پس برای از دست دادن آن باید به همان میزان از کالری هایتان کم کنید، چه از طریق کم کردن غذایتان باشد و چه از طریق ورزش. راحت ترین راه این است که هر دوي اینها را انجام دهید. اگر 250 کالری از کالری های مصرفیتان کم کنید و 250 کالری هم با ورزش بسوزانید، روزانه می شود 500 کالری و به این روش می توانید هر هفته نیم کیلو از وزنتان را کم کنید. دقت کنید که کم شدن نیم کیلو از وزن تاثیر بسیار زیادی روی صورتتان خواهد داشت. برای سوزاندن 250 کالری با ورزش، می توانید به یک پیاده روی تند نیم ساعته بروید. کم خوردن هم به سادگی این است که جای بستنی مورد علاقه تان را با ماست عوض کنید، همین.
قدم پنجم: از خوردن نمک پرهیز کنید.
وقتی نمکدان را برمی دارید، احتمال ورم بدنتان را هم بالا می برید. غذاهای فراورده ای حاوی مقدار زیادی سدیم هستند و وقتی شما هم باز به آن نمک اضافه کنید، مصرف نمکتان را به اوج خواهید رساند. هنگام خوردن سوپ های آماده، تن ماهی، و غذاهای آماده از این قبیل دقت کنید که به آن نمک اضافه نکنید.
قدم ششم: تمرینات بدنسازی انجام دهید.
با ورزش کردن با دستگاه های بدنسازی، دمبل یا حتی وزن خودتان، بافت های عضلانیتان را حفظ خواهید کرد و هرچه عضلات بیشتری داشته باشید، کالری بیشتری هم خواهید سوزاند. این نوع تمرینات به شما کمک میکند که کلیه عضات و ماهیچه های بدن، از جمله عضلات صورتتان را حفظ کنید. اگر بدون انجام تمرینات بدنسازی رژیم بگیرید، باعث شل شدن پوستتان خواهد شد چون بافت عضلانی جدید به خود اضافه نمی کنید. تمرینات بدنسازی باعث می شود صورتتان سفتتر شده و سلامت و طراوت جوانی خود را حفظ کند.
** در این قسمت به چند تمرین مخصوص صورت اشاره می کنیم که به شما کمک میکند کمی از چربی های صورتتان را به صورت موضعی آب کنید و عضلات صورتتان را هم سفت و قوی کنید. بهتر است این تمرینات را جلوی آینه انجام دهید تا از درست انجام دادن آن مطمئن شوید.
برای نواحی اطراف چشمها، چشمها را آرام ببندید، تا جای ممکن به پایین نگاه کنید و بعد به بالا نگاه کنید. اینکار را 10 مرتبه تکرار کنید. دوباره با چشمانی بسته، ابروها را بالا برده و تاحد ممکن مژه ها را به سمت پایین بکشید. تا 5 ثانیه این حرکت را نگه دارید، استراحت کرده و 5 مرتبه دیگر این حرکت را تکرار کنید. با چشمان باز و سر ثابت، به بالا و بعد به پایین نگاه کنید و 10 مرتبه حرکت را تکرار کنید و بعد به راست و به چپ نگاه کنید و این حرکت را هم 10 مرتبه تکرار کنید.
تا حدی که می توانید اخم کنید و ابروها را به سمت هم بکشید. بعد تا حد ممکن ابروها را بالا برده و چشمها را هم تا حد ممکن باز کنید. این تمرین را 5 مرتبه دیگر تکرار کنید. روی تخت به پشت بخوابید و سرتان را از لبه آن آویزان کنید. ابروها را تا حد ممکن بالا ببرید و را نیز تاحد ممکن باز کنید. به حالت اول برگشته و 5 مرتبه حرکت را تکرار کنید.
لب پایینی را روی لب بالاییتان بیاوید و آن را به سمت نوک بینی بکشید. تا بیشترین حد لبخند بزنید و سعی کنید نوک زبانتان را به نوک بینی برسانید.
تمرینات مخصوص غبغب:
تمرین 1: دهانتان را تا حد ممکن باز کنید، فکتان را به سمت جلو و بعد به سمت بالا بکشانید تا جایی که دندانهای پایینی تا بالای لب بالایی کشیده شود. این حرکت را 15-10 مرتبه انجام داده و 3 تا 4 مرتبه در روز هم تکرار کنید. تعداد تکرارها را آرام آرام اضافه کنید و دقت کنید که فشار زیادی روی فک اعمال نکنید.
تمرین 2: کف دست را 10 ثانیه روی پیشانی قرار داده و فشار دهید و با سر و گردن خود مقاومت کنید. باید فشار را در گردن و چانه تان خوب حس کنید. حرکت را با گذاشتن دست روی پشت سرتان تکرار کنید و بعد برای هر سمت سر، طوریکه دست ها روی گوش قرار گیرد.
تمرین 3: چانه را بالا آورده و دهانتان را باز و بسته کنید، انگار در حال جویدن هستید. فشار را روی عضلات پایین فک و گردن باید حس کنید.
تمرین 4: با پشت دست به پایین چانه ضربه بزنید. ابتدا آرام حرکت را شروع کنید و بعد سرعت ضربه زدن را بالا ببرید. دو یا سه بار در روز این حرکت را چند دقیقه تکرار کنید.

…….

خروپف
خروپف يك مساله نسبتا شايع است
خروپف يك مساله نسبتا شايع است . بيش از3/1 افراد بالغ در برخي  شبها خروپف ميكنند. وقتي جريان هوا به آرامي از بافتهاي گلو عبور ميكند موجب ارتعاش اين بافتها در زمان نفس كشيدن شده و صداهاي ناخوشايند و خرخر مانندي را ايجاد ميكند كه خروپف ناميده ميشود
براي به دست آوردن سلامتي و آرامش خود و نيز هماهنگي با محيط اطراف ممكن است مجبور شويد تغييراتي را در نحوه زندگي خود اعمال كنيد. براي مثال : كم كردن وزن يا خوابيدن به پهلو ميتواند به درمان خروپف كمك شاياني بكند. علاوه بر اين جراحي نيز در كاهش مشكلات ناشي از خروپف سودمند است. اگر چه جراحي براي تمام افرادي كه عادت به خروپف دارند  مناسب نمي باشد
مكانيسم ايجاد خروپف
وقتي شما در حال چرت زدن هستيد و كم كم به خواب عميق فرو ميرويد ماهيچه هاي  سقف دهان  و زبان و ناي شما شل ميشوند اگر بافتهاي گلوي شما بيش از حد كافي سست شوند هنگام تنفس مرتعش شده ومسير جريان هوا در گلو را به صورت جزئي مسدود مي كنند.هرچه مسير جريان هوا باريكتر باشد، فشار آن بيشتر شده، ارتعاش بافتها افزايش يافته،و خروپف  بلندتر و بلندتر ميشود. خروپف ميتواند يك مشكل وابسته به شرايط و يا يك عادت هميشگي باشد
چه عواملي درايجاد خروپف مؤثر هستند؟
ساختاردهان : داشتن كام كوتاه و باريك، لوزه هاي بزرگ شده و بافت پشت گلوي بزرگ شده ميتواند مسير جريان هوا را باريك كند .به علاوه اگر زبان كوچك،بلند و باريك باشد ،ميتواند مانع از جريان هوا شده و ارتعاش و لرزش را افزايش دهد داشتن اضافه وزن هم به محدودكردن مسيرجريان هوا كمك ميكند
الكل : مصرف بسيار زياد مشروبات الكلي در فاصله كمي قبل از خواب هم ميتواند موجب خروپف شود.الكل مثل يك داروي مسكن عمل ميكند و موجب شل شدن ماهيچه هاي گلو ميشود
اشكال در ساختار بيني:گرفتگي مزمن بيني يا انحراف تيغه بيني ميتواند نقش عمده اي در ايجاد خروپف داشته باشد
وقفه تنفسي در هنگام خواب: خروپف ميتواند به وقفه تنفسي درهنگام خواب نيز منجر شود. دراين وضعيت بافتهاي گلو مسير جريان هوا را مسدود كرده، جلوي تنفس را ميگيرند. وقفه تنفسي در هنگام خواب با خروپف هاي بلندي كه در پي آن يك مكث يا توقف تنفسي حدودا 10 ثانيه اي وجود دارد مشخص ميشود.و نهايتا كمبوداكسي‍ژن و افزايش دي اكسيدكربن  را وادار ميكندكه از خواب بپرد. در اين حالت گلو مسير جريان هوا را با  يك خرناس بلند يا  نفسهاي بريده بريده باز ميكند. اين اتفاق ممكن است چندين بار در طول شب تكرار شود
ممكن است شما از خروپف كردن خود مطلع نباشيد، اما به احتمال زياد همسر شما خبر دارد مطلع كردن پزشك از مشكل خروپف  ميتواند براي هردوي شما مفيد باشد. خروپف ميتواند نگراني هاي ديگري را در ارتباط با سلامتي  به دنبال داشته باشد. مثل: مبتلا بودن به وقفه تنفسي در هنگام خواب و يا داشتن انحراف بيني
اگر كودك شما خروپف ميكند از پزشك متخصص اطفال درمورد اين مشكل سؤال كنيد كودكان هم مستعد ابتلا به وقفه تنفسي در هنگام خواب هستند هرچند بسيار كم .  مشكلات حلق و بيني ،مثل بزرگ شدن لوزه ها، و چاقي اغلب پيش زمينه بروز خروپف در كودكان هستند درمان اين مشكل ميتواند خواب راحتي را براي كودك شما به ارمغان بياورد
روش تشخيص بيماري
انجام معاينات فيزيكي توسط پزشك يكي از اصلي ترين روشهاي تشخيص است.همچنين بررسي تاريخچه پزشكي شما با گرفتن شرح حال، يكي از راههاي كمك به تشخيص است . براي اين كار ممكن است به وجود همسر شما نياز باشد تا به يكسري سؤال در رابطه با اينكه كي و چگونه خروپف شما شروع مي شود  جواب دهد. در مورد كودكان والدين براي تشخيص و مداواي دقيق خروپف به پزشك كمك خواهند كرد. ممكن است پزشك شما را به يك متخصص گوش و حلق و بيني، و يا يك متخصص خواب براي بررسي و ارزيابي بيشتر ارجاع دهد. شايد لازم باشد كه تمام شب را در يك مركز بيماريهاي خواب بمانيد تا يك تحليل عميق و كامل از عادات خواب شما به وسيله يك تيم متخصص به عمل آيد
عوارض
عادت خروپف كردن ميتواند چيزي بيش از يك مشكل شبانگاهي و يك علت سستي و خواب آلودگي در طول روز باشد . خروپف مزمن به همراه وقفه تنفسي درهنگام خواب موجب مي شود كه با بالا رفتن سن خطرات بيشتري سلامتي شما را تهديد كند. مثل: فشار خون بالا، سكته و ديگر بيماريهاي قلبي .در كودكان نيز وقفه تنفسي در هنگام خواب ممكن است موجب افزايش خطر آشفتگي در آنها بشود
درمان
احتمالاٌ اولين توصيه اي كه به شما خواهد شد اين است كه تغييراتي در شيوه زندگي خود بدهيد مثل: كم كردن وزن، خودداري از نوشيدن مشروبات الكلي قبل از خواب و تغيير دادن حالت خواب
استفاده از تجهيزات دهاني: تجهيزات دهاني  قطعات دهاني لثوي مناسبي هستند كه با اصلاح وضعيت زبان و  كام نرم به باز نگه داشتن مجراي تنفسي كمك ميكنند. اگر تجهيزات دهاني را براي درمان انتخاب ميكنيد، هر 6 ماه يكبار در طول سال اول با دندانپزشك مشاوره نمائيد و به اين ترتيب در آخر سال بعد دندانپزشك ميتواند ميزان سلامتي شما را چك كرده و علائم و نشانه هاي رايج بيماري  را ارزيابي نمايد و مطمئن شود كه وضعيت شما رو به وخامت نيست
استفاده از جراحي سنتي: در روشي بنام uvuloplatopharyngoplasty و با استفاده از بي هوشي كامل جراح بافتهاي اضافي را از گلو برداشته و آنرا صاف ميكند
استفاده از جراحي ليزر: در يك جراحي سرپايي كهlaser-assistd uvulopalatoplasty ناميده ميشود، از يك پرتو ليزر كوچك دستي براي كوتاه كردن نرم كام  و برداشتن زبان كوچك استفاده ميشود. برداشتن بافت اضافي مجراي تنفسي را بزرگتر كرده و از مرتعش شدن آن ميكاهد. ممكن است براي تحت كنترل درآوردن خروپف بيش از يك جلسه ليزر نياز باشد. جراحي ليزر براي خروپف هاي سبك يا گاه و بيگاه توصيه نميشود.ولي اگر خروپف  بلند و مخل آسايش باشد،اين روش ميتواند يك گزينه مناسب براي درمان باشد. هرچند جراحي ليزر به طور معمول براي وقفه تنفسي توصيه نميشود
Radio frequency tissue ablation  : در اين نوع جراحي پزشك از يك فركانس راديويي كم شدت براي برداشتن تكه اي از نرم كام جهت كاهش خروپف استفاده ميكند. اين يك شيوه عمل سرپايي است كه با استفاده از بي هوشي موضعي انجام ميشود. اين روش موجب باريك شدن نرم كام ميشود و ممكن است به كاهش خروپف كمك كند. تأثير اين شيوه جديد به مطالعات تكميلي در آينده نياز دارد
Continuous positive airway pressure : اين شيوه مستلزم اين است كه بيمار يك ماسك داراي هواي تنظيم شده را درهنگام خواب بر روي بيني خود بگذارد. ماسك به يك پمپ كوچك متصل است كه وقتي باز نگه داشته ميشود هوا را به سرتاسر مجراي تنفسي ميرساند اين وسيله  خروپف را برطرف كرده و از وقفه تنفسي در هنگام خواب جلوگيري ميكند. اگر چه اين وسيله روش ممتاز و ارجحي براي مداواي خروپف ناشي از وقفه تنفسي در خواب است، اما بعضي از مردم اين روش را راحت و مناسب نميدانند
چند توصيه پزشكي مهم
اگر اضافه وزن داريد، از وزن خود بكاهيد. يكي از دلايل عمده خروپف كردن،  اضافه وزن است. دراين حالت امكان لرزش بافتهاي شل و آزاد گلو به هنگام تنفس بيشتر ميباشد
به پهلوبخوابيد. به پشت خوابيدن باعث ميشود كه زبان در داخل حلق به سمت عقب قرار گيرد، سپس راه عبور هوا را تنگ كرده و به طور ناقص آن را مسدود نمايد. براي جلوگيري از به پشت خوابيدن، يك توپ كوچك مثل توپ تنيس به پشت بالا تنه لباس خوابتان بدوزيد
استفاده از نوارهاي مخصوص بيني. استفاده از نوارهاي چسبدار بيني به بسياري از مردم در افزايش فضاي تنفسي بيني كمك كرده و تنفس آنها را بهتر و بيشتر ميكند
رفع انسداد بيني. انحراف تيغه بيني يا آلرژي و احتقان، راه عبور هوا را مسدود ميكند. اين اتفاق فرد را مجبور به تنفس از طريق دهان كرده واحتمال خروپف را افزايش ميدهد
هيچگاه بدون تجويز پزشك از اسپري يا وسايل باز كردن انسداد بيني بيشتر از 3 روز پي در پي استفاده نكنيد. در صورت داشتن گرفتگي مزمن بيني با پزشك مشورت كنيد چرا كه ممكن است نياز به دارو داشته باشيد . براي برطرف كردن انحراف بيني ممكن است نياز به جراحي داشته باشيد
پرهيز ازمصرف مشروبات الكلي و قرص هاي آرامبخش. از نوشيدن مشروبات الكلي حداقل 4 ساعت قبل از خواب خودداري كنيد، و قبل از تجويز خواب آورها يا مسكن ها همه چيز را در مورد خروپف خود به پزشك بگوئيد. مسكن ها، قرصهاي خواب آور و الكل سيستم اعصاب مركزي را ضعيف كرده، موجب شل شدن مفرط ماهيچه ها شده كه اين شامل بافتهاي گلو هم ميشود. علاوه براين اگر در اثر وقفه تنفسي هنگام خواب ، تنفس شما متوقف شود شروع مجدد تنفس مدت زمان بيشتري به طول مي انجامد، چون مصرف الكل و مسكن ها توانائي مغز در بيدار شدن از خواب را كند ميكند
……..

درمان غلظت خون دکتر روازاده

مژده به عموم هموطنان عزیزی که مایل به ارتباط ساده و سالم با ما می‌باشند:
الحمدلله مشکلات ارتباطی شما بزرگواران با مرکز احیای سلامت به صورت گسترده‌تر مرتفع گردید و از این پس می‌توانید انتقادات، پیشنهادات، شکایات، گزارشات و هرگونه مطالب خود را از طزیق مبادی زیر با ما در میان بگذارید.
-روابط عمومی با کادر مجرب:  66920128-021   – فکس: 66427235-021    – ایمیل:tji1378@yahoo.com  سایت: www.ravazadeh.ir پیامک:09121967006
بدیهی است نظرات در اسرع وقت به اطلاع جناب آقای دکتر روازاده خواهد رسید و در صورت صلاحدید از طرف ایشان، عکس العمل مناسب اتخاذ می‌گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × = 18

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>